Aktualności

 • 03 lutego 2017

  Wpływ stresu na choroby serca

  Bardzo często mówi się o nieprawidłowym odżywianiu, wysokim poziomie złego cholesterolu (LDL) czy paleniu papierosów jako głównych czynnikach prowadzących do chorób serca. Jednak równie istotną przyczyną wystąpienia miażdżycy i innych schorzeń układu krążenia jest także stres. 
  więcej...
 • 02 lutego 2017

  Na czym polega masaż limfatyczny?

  Głównym zadaniem masażu limfatycznego, zwanego również drenażem limfatycznym, jest pobudzenie krążenia krwi i limfy w ciele. Polega on przede wszystkim na rozmaitych technikach pocierania i uciskania skóry, aby zlikwidować obrzęki występujące w różnych miejscach i usprawnić krążenie płynu tkankowego znajdującego się w naczyniach limfatycznych. Dzięki niemu ustępują obrzęki, nawet te które powstały z powodu zastoin oraz zapaleń, następuje lepsze odżywienie oraz poprawia się praca komórek ciała. Działanie tego masażu pomaga również w usuwaniu z organizmu zbędnych produktów przemiany materii, zmniejsza widoczność cellulitu, a także przywraca skórze jędrność i elastyczność. 
  więcej...
 • 01 lutego 2017

  Fizykoterapia: oddziaływanie na organizm bodźcami fizycznymi

  Fizykoterapia to jedna z form leczenia, w której na organizm oddziałuje się różnymi czynnikami fizykalnymi pobudzającymi procesy biologiczne. Podczas tej terapii wykorzystuje się przede wszystkim pole magnetyczne, prąd elektryczny, światło lasera, a także zimno lub ciepło wytwarzane przez odpowiednie urządzenia.
  więcej...
 • 01 lutego 2017

  Podstawowe badania profilaktyczne

  Do lekarza wybieramy się zazwyczaj wtedy, gdy na coś chorujemy, jednak warto podejmować również działania profilaktyczne, dzięki którym możemy uniknąć wielu chorób lub przynajmniej wykryć je w bardzo wczesnym stadium. Jednym z bardzo istotnych rodzajów profilaktyki jest wykonywanie raz w roku podstawowych badań laboratoryjnych krwi, moczu oraz poziomu cukru, a w późniejszym wieku również poziomu cholesterolu.
  więcej...


1 2